Stal chirurgiczna – od szpitala do nadgarstka

Kobietom trudno zaimponować, o czym wie każdy mężczyzna. Po latach popularności złota i srebra, które kojarzono z luksusem, coraz częściej wybierane są inne materiały do produkcji biżuterii. Przełamanie konwencji to dobry sposób na przełamanie konwencji. Takie upominki można też łatwo personalizować, dlatego wiele firm oferuje sprzedaż produktów takich, jak chociażby pierścionek lub bransoletka z grawerem.

Rewolucja rynku jubilerskiego

Era niklu i mosiądzu dawno się skończyła. Bardzo dużo ludzi jest uczulone na te surowce, stąd nie mogły sobie one pozwolić na tańszą alternatywę dla metali szlachetnych. Stal chirurgiczna ma właściwości hipoalergiczne, czyli nie wywołuje dokuczliwego swędzenia lub uciążliwej wysypki. Dodatkowo doskonale imituje ona wcześniej wspomniane materiały, a nikt nie musi przecież wiedzieć, że nie jest to żaden drogi surowiec. Ceny biżuterii są niskie, nie ze względu na słabą jakość wyrobu, ale łatwość w obróbce. Stąd pojawia się możliwość personalizacji produktu. Cudowne wręczyć ukochanej prezent, jakim jest bransoletka z grawerem i zawrzeć tam życzenia od serca. Taki prezent można znaleźć między innymi na stronie blingart.pl, która oferuje szeroki wybór biżuterii dla kobiet, a także dla mężczyzn.

Stal 316L

Tego podtypu stali używa się do wytwarzania elementów, które uzupełniają braki w szkielecie, tj. protezy. Najczęściej powstają ze stali 316L śruby i zawiasy, czyli elementy ruchowe. Biżuteria wykonana z takiego materiału nie rysuje się, dzięki czemu nawet po latach wygląda jak nowa. Takiego akcesorium nie uda się połamać ani nie pęknie ono przy upuszczeniu. Nie rdzewieje oraz nie utlenia się pod wpływem warunków atmosferycznych. Powierzchnię można wykończyć na kilka sposobów. Połysk, mat albo półmat to tylko wybrane spośród licznych opcji.

Przechowywanie

Każdy element należy przetrzymywać w osobnej przegródce lub nawet osobnym pudełku. Biorąc na warsztat bransoletkę z grawerem, nie poplącze się ona wówczas z pierścionkami oraz kolczykami. Pozwoli to jej dłużej zachować swoje właściwości. Miejsce powinno być suche i nienasłonecznione. Plastikowa lub drewniana powierzchnia powinna być oddzielona miękką tkaniną od biżuterii.