Krótko o biżuterii ze stali chirurgicznej – jakie są jej zalety?

Niegdyś wykonywano z niej głównie piercingi – dziś stal chirurgiczna używana jest również do produkcji bransoletek, czy naszyjników. Ma szereg zalet i doskonale nadaje się na prezent. 

Czym jest stal chirurgiczna?

Stal chirurgiczna, zwana również szlachetną jest nierdzewnym stopem żelaza z takimi pierwiastkami, jak chrom, nikiel czy krzem (w mniejszej części także z węglem czy fosforem). Cechuje się ona niezwykłą wytrzymałością, a także eleganckim i atrakcyjnym wyglądem, który jest bez wątpienia jedną z jej głównych zalet. Doskonale prezentuje się ona na tak damskim, jak i męskim ciele, jest również często wybieranym materiałem przy produkcji biżuterii dla dzieci.

Jakie są główne zalety stali chirurgicznej?

Na pewno wiele osób dużą wagę przywiązuje do strony estetycznej, czy też wizualnej biżuterii, czemu zresztą trudno się dziwić. Bransoletka z grawerem wykonana z najwyższej klasy stali szlachetnej prezentuje się niezwykle okazale. Nie jest to jednak jej jedyna zaleta.

Biżuteria wykonana ze stali chirurgicznej jest bowiem hipoalergiczna. Nadaje się zatem również do stosowania przez osoby z różnego rodzaju alergiami, które nie mogą sobie pozwolić na zakup innego rodzaju biżuterii z powodów zdrowotnych. 

Jest ona również niezwykle trwała, tak na uszkodzenia mechaniczne, jak i upływający czas. Dzięki temu, że wykonana została z antykorozyjnych (nierdzewnych) materiałów, biżuteria taka może służyć swojemu właścicielowi przez naprawdę długi czas. Ponadto, naprawdę ciężko ją uszkodzić np. w wyniku upadku czy zadrapania.

Jest to również bardzo różnorodny rodzaj biżuterii – poszukują jej różnego rodzaju klienci i przeważnie odchodzą bardzo zadowoleni. Pasuje do różnych stylizacji, idealnie komponuje się zarówno z bardziej, jak i mniej oficjalnym ubiorem.

Jaka biżuteria produkowana jest ze stali chirurgicznej?

Ze stali szlachetnej obecnie produkowanych jest bardzo wiele rodzajów biżuterii, nie tylko piercingi, jak miało to miejsce kiedyś. W salonach jubilerskich znajdziemy zarówno kolczyki, jak i naszyjniki, bransoletki czy sygnety. Jak mówi stare powiedzenie: “dla każdego coś dobrego” – idealny produkt ze stali chirurgicznej z łatwością znajdą panowie i panie, bogaci i biedni.